Графічні пакети, візуалізація

Невеликий огляд вільних графічних пакетів для підготовки даних і обробки результатів розрахунків, які можна використовувати офіційно безкоштовно.
Комерційні продукти в огляд не включені. • gnuplot – потужна програма для створення двох- та тривимірних графіків.
  gnuplot має власну систему команд, може працювати як у режимі командного рядка так і виконувати скрипти. Використовується як система виведення зображень в різних математичних пакетах: GNU Octave, Maxima та інших.


 • Dia - зручний редактор діаграм. Він може бути використана для малювання різних видів діаграм: статичних структур UML, баз даних, діаграм сутність-відношення, радіоелектронних елементів, потокових діаграм, мережевих діаграм і інших. Dia розширювана новими наборами об’єктів, які описуються за допомогою файлів у форматі заснованому на XML.

 • VTK
  це система візуалізації даних і обробки зображень з відкритим кодом, яка широко використовується в науковому співтоваристві. VTK пропонує приголомшливі можливості, володіючи, окрім бібліотек C++, інтерфейсами для мов сценаріїв Tcl/Tk, мови програмування Java і Python. VTK перенесений на безліч операційних систем, у тому числі UNIX, Windows і MAC OS X.

 • MayaVi – є інструментом візуалізації даних, пов’язаний з мовою Python. Використовує VTK. Интерфейс побудований на Tkinter. Може використовуватися в сценаріях, що виконуються в інтерпретаторі Python. Графічний інтерфейс tkinter, що поставляється з Mayavi, дозволяє виконувати налаштування, а також управляти ефектами освітлення при візуалізації. Є відгалуження – MayaVi2


 • cairo -програмна бібліотека для векторної графіки з незалежним від устаткування API. Містить примітиви для малювання двовимірних зображень на різних платформах з використанням функцій апаратного прискорення там, де це можливо.
  Cairo написана на Сі, але є можливість використання її в інших мовах через прив’язки, які існують для C++, Haskell, Java, Perl, Python, Ruby і ін.


 • Tk – бібліотека базових елементів графічного інтерфейсу, поширювана з відкритими текстами.Tk був розроблений як розширення для мови програмування Tcl. Також, з використанням спеціальних бібліотек, Tk може використовуватися іншими мовами програмування, наприклад Perl, Python, Ruby. Більшість з цих мов використовують Tcl як міст для Tk.


 • Open Data Explorer (OpenDx)
  це версія з відкритим кодом потужного інструменту Visualization Data Explorer виробництва корпорації IBM. OpenDX володіє безліччю унікальних відмітних особливостей, але на особливу увагу заслуговує його архітектура. У OpenDX використовується клієнт-серверна модель, в якій клієнт і сервер можуть працювати на різних комп’ютерах. OpenDX є одним із найбільш потужних і універсальних інструментів візуалізації даних, але також він є і одним із найскладніших.


 • C.a.R – динамічна програма геометрії.
  В основному ця програма симулює ручне креслення на комп’ютері. Але на комп’ютері значно більше можливостей. Написана на Java.


 • matplotlib – графічна бібліотека для python. ЇЇ можна використовувати як усередині звичайного скрипта, так і інтерактивно, запускаючи ipython -pylab. Цю бібліотеку використовує SciPy.

 • OpenOffice.org Draw - векторний графічний редактор, який входить в OpenOffice.org.
  OpenOffice.org — це офісний пакет із відкритими вихідними кодами. Наявний для багатьох різних платформ. В основному сумісний із Microsoft Office. Використовує стандартний відкритий формат документів OpenDocument.


 • VisIt – програма для діалогової паралельної візуалізації і графічний інструмент аналізу для розгляду наукових даних на платформах Unix і ПК.
  Має інтерфейс з C++, Python і Java. Поширюється під BSD ліцензією.

 • Gmsh
  3D генератор сітки скінченних елементів з вбудованим pre- і post- процесором.

Також дивись огляди:
CAD/CAM/CAE: за границами цифрового производства
AutoCAD 2009 Raptor: старый знакомый в новом обличье