Одиниці Міжнародної системи одиниць СІ

Міжнаро?дна систе?ма одини?ць СІ (міжнародна абревіатура SI) це сучасна форма метричної системи, яка широко використовується при проведенні розрахунків в різних галузях науки, техніки, торгівлі.

В 1960 11-ю Генеральною конференцією з мір та ваг Міжнародна система одиниць СІ була рекомендована як практична система одиниць для вимірювань фізичних величин. Головна мета впровадження такої системи — це об'єднання дуже великої кількості систем одиниць з різних галузей науки та техніки та усунення труднощів, пов’язаних з використанням значної кількості коефіцієнтів при перерахунках між ними та створення необхідної кількості еталонів одиниць виміру.

Міжнародна система одиниць СІ складається з набору одиниць виміру та набору кратних і частинних префіксів до них. Система також визначає стандартні скорочені позначення для одиниць та правила запису похідних одиниць.

Основні: метр, кілограм, секунда, ампер, кельвін, кандела, моль

Похідні: радіан, стерадіан, герц, ньютон, джоуль, ват, паскаль, кулон, вольт, ом, сіменс, фарад, вебер, тесла, генрі, градус Цельсія, люмен, люкс, бекерель, грей, зіверт, катал

Сайт Міжнародного бюро з мір та ваг
Конвертація одиниць виміру