Про проектування несучих конструкцій ...
Науково-дослідний комплекс Київського національного університету будівництва і архітектури (НДК КНУБА) довгий час здійснює науково-дослідні та проектно-конструкторські роботи для будівництва і архітектури: будівельне проектування, конструювання несучих конструкцій будівель та споруд; розробку спеціальних розділів проектів.
Досвід, накопичений за роки праці, фундаментальні знання в галузі будівництва, потенціал наших спеціалістів дозволяють нам здійснювати проектування несучих конструкцій цивільних будівель і споруд складних типів. Проектування ведеться на основі результатів науково-технічних досліджень, що є одною з головних задач НДК.
Це дає можливість спеціалістам НДК проектувати об’єкти різноманітного призначення – від багатофункціональних комплексів до котеджів.
В якості програмного супровіду досліджень і розрахунків несучих конструкцій використовуються обчислювальні комплекс „Мономах” Pro, версія 4.2 та «SCAD office 11.1».
![]() |
![]() |
НДК КНУБА здійснює будівельну діяльність на основі ліцензії Державного комітету України з будівництва та архітектури – серія АА № 488682.
Приклади об’єктів проектування
Медичний центр в котеджному містечку „Місто сонця” в с.Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області.
При побудові розрахункової моделі будинку були використані архітектурно-планувальні рішення розроблені ТAGO Architects, а також дані інженерно-геологічних вишукувань майданчика будівництва. За проектом об’єкт складається з трьох будівель, які разом утворюють квадратний в плані будівельний об’єм. По сторонам умовного квадрату виконуються будівлі зі змінною поверховістю (від 3-х до 5-ти поверхів), а по діагоналі – десятиповерхова будівля з надбудованим гелікоптерним майданчиком. Несучими елементами будівель медичного центру є монолітний каркас. Конструктивно будівля вирішена по жорсткій схемі. З несучими поперечними та повздовжніми монолітними залізобетонними діафрагмами, колонами, ригелями і горизонтальними дисками. Розрахункові комп’ютерні моделі будівель із в’язевим каркасами являють собою просторові системи. У розрахункових схемах стін ядер та діафрагм жорсткості, плит фундаментів, міжповерхових перекриттів і покриттів описані універсальними чотирикутними й трикутними скінченними елементами оболонки, колони та балки – стрижневими елементами, палі – спеціальними елементами, що мають жорсткість тільки на стиск. |
Офісний комплекс з паркінгом та приміщеннями торгівельно-розважального і громадського призначення по вул. Польова, 24 у Солом’янському р-ні м.Києва
При побудові розрахункової моделі будинку були використані архітектурно-планувальні рішення, які розроблені ТАМ «Кудін» спілки архітекторів України, а також дані інженерно-геологічних вишукувань площадки будівництва, які виконані ЗАТ «УКРГЕОЛБУДМ». Будівля офісного комплексу з точки зору побудови розрахункової моделі конструктивної схеми розглядається як сполука трьох окремих секцій, відокремлених одна від іншої деформаційними швами, що влаштовані для запобігання зайвим напруженням в конструкціях від нерівномірних осадок, які обумовлюються її різноповерховістю. Конструктивні схеми будівель прийняті каркасно-в’язевими з монолітного залізобетону. |
Будівництво багатоповерхових житлових будинків по пр. Шевченка у м. Вишгороді
Проведено розрахунок армування елементів каркасу будівель.
![]() ![]() |
![]() ![]() |
Будівництво приватного спортивно-оздоровчого комплексу в с.Козин
Проведено розрахунок армування несучих елементів будівлі і даху.
![]() ![]() | ![]() ![]() |